Ubytování U Jiříků, Srní

Stylový penzion v centru Národního parku Šumava

Ubytování se nachází v centru Srní a v centru Národního parku Šumava v nadmořské výšce 850 m. Okolí je proslaveno svou krásou a nenarušenou přírodou.

K nevšedním zážitkům může být například putování podél 200 let starého plavebního kanálu, poznat řeku Vydru či šumavské slatě a jezera.
Řeka tvoří peřeje, kaskády a obří hrnce, které vznikly staletým vymíláním kamenů.
Hauswaldská kaple - voda má podle pověsti zázračné léčivé schopnosti
Návštěvnické centrum NP Šumava, možnost pozorovat chování a život vlků.
Můžete se u nás ubytovat v 1 – 4 lůžkových pokojích a v jednom čtyřlůžkovém apartmánu (kuchyň, ložnice, koupelna).

Celková kapacita činí 15 lůžek. Na každém pokoji se nachází TV/SAT a vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem, umyvadlem a WC.

Posedět lze před objektem, kde se nachází občerstvení nejen pro ubytované, nebo na zahradě s možností grilování. Parkování v objektu je zdarma.

Srní

Obec Srní je typickou horskou obcí. Leží v srdci Národního parku Šumava. Je obklopena hoskými lesy, loukami, slatěmi a rašeliništěmi.V obci
se zachovala typická šumavská architektura, najdeme  zde  dochované horské roubené chalupy postavené na kamenné podezdívce se stěnami chráněnými šindelem.

V okolí Srní jsou výborné podmínky pro pěší turistiku i milovníky cykloturistiky. V zimním období je připravena hustá síť upravovaných lyžařských stop.